”Tiyatro Sınırları Aşar”: Ayvalık Tiyatro Festivali başvurları başladı

Bu yıl “Tiyatro Sınırları Aşar” temasıyla onuncusu düzenlenecek olan Ayvalık Tiyatro Festivali’ne başvurlar başladı. 25-28 Nisan tarihlerinde izleyici ile buluşmaya hazırlanan festival için son başvuru tarihi 8 Mart 2019. Başvurular www.ayvaliktiyatrofestivali.com adresinden yapılabilir.

Festival komitesi tarafından yapılan açıklamanın tam metni ve iletişim bilgileri ise;

“Ayvalık’ta dokuz yıldır aralıksız devam eden festivalimizin bu yıl onuncusunu düzenleyeceğiz. İlk olarak 2010 yılının nisan ayında 1. Ayvalık Gençlik Tiyatro Şenliği adıyla başlayan festivalimiz 4. Yılında ulusal bir festivale dönüşmüştür. Altı yıl boyunca ulusal festival olarak devam eden ve Ayvalık’la özdeşleşen festivalimiz onuncu yılında uluslararası bir festivale dönüşüyor. Egenin barış ve zeytin kokan bu kıyısında artık tüm sınırlarımızı aşıyor sanatı, tiyatroyu yüzyıllardır bu toprakların özünde olduğu gibi tüm dillere, kültürlere ve inançlara açıyoruz. Tiyatronun özünde olan ortak dili konuşmak, anlamak ve anlatmak için artık her yıl Ayvalık’ta aynı tarihlerde uluslararası düzeyde bir araya geleceğiz.

Her yıl sürekli genişleyen ve şehrimizin tiyatro ile adının duyurulmasında önemli bir misyonu yerine getiren festivalimizi uluslararası bir boyuta dönüştürmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Ayvalık’ta yaşayan biz tiyatro gönüllüleri gelecek kuşaklara kadar uzanacak bu tiyatro hareketliliğinin daha da ivme kazanması için sürekli çabalamaktayız. Bu anlamda şehrimizin duyarlı ve sanatla iç içe yaşayan halkının bizi daha çok destekleyeceğinden eminiz. El ele tutuşarak daha çok çalışarak ve özveri ile bunu başaracağımızdan eminiz. Tiyatro sanatını Ayvalık’ta çok farklı bir noktaya taşıyacak 10. Uluslararası Ayvalık Tiyatro Festivali farklı kültürlerin ve sanat anlayışlarının buluşma noktası olacaktır.

Bu inançla bizi bir araya getirecek, özgürleştirecek, sanatımızı paylaşmanın mutluluğunu yaşatacak ve dostluklar kurmamızı sağlayacak festivalimizde buluşmayı arzu ediyoruz. Çok uzaktan da gelsek çok yakından da hatta ülke sınırlarının da ötesinden aynı ortak dili konuşabileceğimiz tiyatromuz Ayvalık’ta bizi buluştursun istiyoruz. Çünkü sanat engel tanımaz. Tiyatro sınırları aşar. Biz aştık, hadi şimdi sıra sizde; 10. ULUSLARARASI AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ’nde buluşalım…

Başvuru:

Başvuru için 8 Mart 2019 Cuma günü sonuna kadar Online Başvuru Formunu doldurarak bize ulaştırmanız gerekmektedir.”

,