Rahmi Gençer de aday adaylığını açıkladı

Belediye başkanlığı aday adaylığını açıklayan son isim Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer oldu. 19 Ekim Cuma günü (dün) Ayvalık İlçe Başkanlığı önünde yaptığı açıklama ile Ayvalık Belediye Başkanlığına bir kez daha talip olduğunu belirtti

Ayvalık’ta Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan son isim Rahmi Gençer oldu. Parti binasının önünde saat 16.00’da yaptığı açıklama ile Ayvalık Belediye Başkanlığı için bir dönem daha talip olduğunu açıkladı. Gençer yaptığı açıklamada “4.5 yılı bitirdik 5’nci yılımıza giriyoruz. Bugün burada gördüğüm arkadaşlarla, 5 yıl önce aday olduğumda yine bu sokaktan beraber yola çıkmıştık. Hiç biri kaybolmamış, üstüne koyarak bugün burada olmuş. Demek ki iyi bir şeyler yaptık ama şimdi ne yaptığımın çok önemi yok. Bir şey yaptık hep beraber onu sizinle paylaşmak istiyorum; Ayvalık Belediye Başkanı olduğum günden belediye meclis üyelerimle beraber çok önemli, Türkiye’nin incisi bir kentin görevini gururla sizden aldık. Bu süre içerisinde özellikle Pateriça’da sit alanları ve zeytin alanlarında denizde ve köylerde maden aramalarında bu arkadaşlarımla ben dimdik durduk. Seçilmiş insanların görevleri belli bir süredir ama o şehirde yaşarlar. İşte biz bu şehirde göreve devam etmesek bile alnımız ak, başımız dik olacak. Yaptığımız en önemli şey buydu. O baronlara biz yenik düşmedik. Dimdik durduk karşılarında. O ahlaksız tekliflerine, zeytin ağacını yok etmelerine, maden aramalarına, her şeye hep birlikte karşılık verdik. Bu gücü önce örgütümüzden ve bize inanan Ayvalıklılardan aldık” şeklinde konuştu.

4,5 yıllık süreçte yaptığı icraatları anlatan Rahmi Gençer “İhtiyacı olan arkadaşları işe aldık. Ayvalıklılar  bize güvenip belediye başkanı yaptı, partim beni belediye başkanı adayı gösterdi seçildim. Sizin başınızı yere eğecek hiçbir hareket yapmadım belki arada bazı insanların kalbini kırıyoruz, görevimiz icabı kırıyoruz. Bazen ben kendi kimliğimden başka bir kimliğe geçiyorum ama hiçbir zaman yılmıyorum. Hiçbir zaman pes etmiyorum” dedi.

Ayvalık Belediyesinin 750 kişiye işveren bir iş merkezine dönüştüğünü söyleyerek “En büyük yaram maaşlar. 2 maaş taşeronlarıma bir maaş kadrolu işçi ve memurlarıma borcum oluyor. Devraldığım rakamı söylemeyeceğim ama 750 kişiye işveren bir iş merkezi oldu Ayvalık Belediyesi ve inanın şu anda bizim sendikalarla yaptığımız anlaşmaları ne İzmir’de ne Balıkesir’de hiçbir belediye yapmadı. Personelimizin bütün sosyal hakları sonuna kadar veriliyor. Taşerondan sürekli işçiye dönen kardeşlerimizin de maaşlarını 2 bin 200 civarına çıkardık” şeklinde konuştu.

Açıklamasının ardından Rahmi Gençer eşi Yasemin Gençer’i yanına davet ederek sokağı dolduran partililer ile vatandaşlara karanfil attı. Belediye meclis üyelerini de yanına alan Başkan Gençer, alkışlar eşliğinde ‘İzmir Marşı’nı söyledi.

 

Kaynak: Yükselen Haber

Fotoğraf: Yüksel Kalkan

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir