Bir küçük Papalina çıktı yola…

Nihayet yayın hayatımıza başlıyoruz. Heyecanlıyız ve bir o kadar da mutluyuz! Ayvalık’ta yaşamak ve yaşadığımız yerden yayın yapmak bambaşka bir motivasyon yaratıyor bizde. Ayvalık’ın tarihi, doğası, kültürü, insanı, yaşanmışlıkları, yarım kalmışlıkları bizim haber kaynağımızı oluşturuyor. Baştan söylemekte fayda var; sıradan, önümüze servis edilen haberleri yapmak niyetinde değiliz. Yapmayacağız da! Biz daha çok Ayvalık’ın, Ayvalık’ta yaşayanların sesi, zaman zaman unutulmaya yüz tutmuş ve hızlı davranmazsak asla gün yüzü göremeyecek hikâyelerin anlatıcısı olmaya talibiz. Memleket gündemini de unutmayacağız elbette.

Sitemizde ve dergimizde sıklıkla çevre, tarih, kültür-sanat haberlerinin yanı sıra sözlü tarih çalışmaları göreceksiniz. ‘Giritli Mehmet amca’, ‘Muhacir Safiye nine’, ‘Boşnak Sevgi’ ve daha niceleri bizim haberlerimizin başkahramanları olacak. Hiç kimseyi, hiçbir halkı ve onların kültürünü es geçmeden anlatacaklarını sizlere aktarmaya çalışacağız. Zaman zaman yerel siyasette de sözümüzü esirgemeyeceğiz. Yolumuz çizgimiz hep belli olacak: Emekten, çalışandan, halktan, anlatacak derdi olandan yana olacak.

Bazen yakın çevreden de haberler bulacaksınız. Yakın çevremizde olan biteni de sizlere duyuracağız. Bazen de Midilli’ye, Girit’e, Balkanlara ve artık Ayvalıklı olanların geldikleri topraklara uzanacağız.

Biz kısaca, haberimizle, röportajımızla, canlı yayınlarımızla Ayvalıklıların merak ettiği, Ayvalık’ta yaşayan herkesin “Ben de buradayım!” i diyebileceği bir platformla nihayet basın yayın dünyasındaki yerimizi alıyoruz.

Çalışma arkadaşlarımızla çizdiğimiz ilkelerimiz doğrultusunda yayın hayatımıza başlıyoruz. Emekten, çalışandan, halktan, anlatacak derdi olan herkesi aramızda görmek bize keyif verecektir. Katkılarınızı her zaman bekliyoruz.

Neden Papalina?

Papalina Ayvalık’a özgü minik bir balıktır. Sizler zaten biliyorsunuz. Çocukluk yıllarımızda okuduğumuz dünyayı keşfe hazırlanan cesur Küçük Kara Balık bizim için Papalina olacak. Kendi sularında yüzen, kendine özgü, balığın hası değil belki ama tamamen Ayvalıklı. Ayvalıklılar da öyle değil mi zaten? Kendine has, diliyle, yemeğiyle, tarihiyle, kültürüyle… Papalina bu kendine özgülüğün anlatıcısı olacak.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir