Asım Sürer: Önceliğimiz mali disiplini sağlamak

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını açıklayan Asım Sürer sözlerine mali disipline sağlama sözü vererek başladı. Ayvalık CHP İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşen basın toplantısında göreve geldiği takdirde yapacaklarını da anlatan Asım Sürer 5 yıl boyunca Altınova Belediye Başkanlığı yapmıştı

Yerel seçimlere yaklaşılırken adaylar başvuru ve aday adaylıklarını açıklamaya başladı. Ayvalık CHP İlçe binasında gerçekleştirdiği basın toplantısıyla aday adaylığını Asım Sürer göreve geldiği takdirde nasıl bir yönetim tercih edeceğini ve Ayvalık için neler yapmak istediğini maddeler halinde anlattı. Öncelikle mali disipline dikkat çeken Sürer personelin özlük haklarını zamanında vereceğini belirtti.

“Gelecek seçimleri kazanmaktan daha çok gelecek nesilleri kazanmayı hedefleyerek yola çıktığımızda her türlü projeyi yapabilecek güçte bir belediye olacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın. Görevimin hiçbir anında tutamayacağım sözler vermeyeceğim. Önceliğimiz liyakat olacak çünkü bizler için liyakat biattan önemlidir” diyen Asım Sürer, belediyeciliğin halk ile birlikte kara almayı, halk için çalışmayı ve emeğe saygıyı gerektirdiğini söyledi.

Asım Sürer “AKP’nin saray belediyeleri gibi rant, yağma ve talanı değil halkın belediyesi olarak kent kültürünü öne çıkarıp, adaleti ortaya çıkaracağız” diyerek belediyenin aylık giderlerinden halkın haberdar olacağını, her konuda şeffaflık uygulanacağını belirterek “İş yapmada öncelikli kriterimiz dostluk, arkadaşlık, akrabalık, yandaşlık ve zorbalık olmayacaktır. Önceliğimiz kanunlar, Ayvalık’ın geleceği ve adalet olacaktır” dedi.

Asım Sürer Kimdir?

1966 yılında Altınova’da çiftçi bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. 1988 yılında Kara Harp Okulundan Jandarma Teğmen olarak mezun olan Sürer yurdun çeşitli yerlerinde görev yapmıştır. 2006 yılında Beykent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2007 yılında ise Jandarma Yarbay olarak emekli olan Asın Sürer 2009 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Altınova Belediye Başkanlığına seçilmiştir. 3 dönem Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanlığı da yapan Sürer, 2014-2015 yıllarında CHP İlçe Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2014 yılındaki genel seçimlerde ise Milletvekili Aday Adayı olmuştur.

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir