Akın: ‘Bu millet ne çektiyse ayrıştırmadan çekti’

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın Ayvalık’ta halkla buluştu. Ayvalık Cumhuriyet Meydanında halka seslenen Akın “Hepimizin amacı tek olmalı, hepimiz birlik içinde olmalıyız. Bu millet ne çektiyse ayrışmadan çekti” dedi. Ayvalık’ın yaşadığı sorunları da bildiğini anlatan Ahmet Akın bu sorunları çözme sözü verdi.

Ayvalık Cumhuriyet Meydanında halka seslenen Ahmet Akın “Balıkesir’in birleştirici gücü Ahmet Akın, çünkü Balıkesir benim ailem” diyerek kimseyi ötekileştirmeyen, ayrıştırmayan bir Büyükşehir Belediye Başkanı olacağını ifade etti. Ayvalık’ın özellikle yaz aylarında su kesintilerini sıklıkla yaşamasını gündemine alan Akın, yeni projelerle bu sorunu çözeceklerini belirtti. Alt yapı, kanalizasyon ve arıtma sorunlarına da değinen Ahmet Akın iç denizin tamamen kanalizasyona döndüğünü vurguladı.

Sarımsaklı’da bulunan Maliye Kampının atıl durmayacağını halka açılacağını, Türkiye’nin bir numaralı halk plajı olacağının da sözünü verdi.

‘Enerji kooperatifleri kuracağız’

Büyükşehir’in, esnafın ve üretenin yanında olması gerektiğini belirten Ahmet Akın “Emeklilerimiz için sosyal tesisler yapacağız, hayatlarını bu ülkeye mücadele ile geçirmişler, emek vermişler Cumhuriyete sahip çıkmışlar. Onun için görevimiz onları rahat ettirmek” diyerek emekliler için sosyal tesis yapılacağının sinyalini verdi. Ayrıca işsizlik sorununa da değinen Akın “Biz işsizliğe çözüm bulmak için gece gündüz çalışacağız. Ben bu seçimlere 4 senedir bu gün için çalışıyorum. Köylerimiz boş, köylerimizi canlandıracağız. Enerji kooperatifleri kuracağız. Bu enerji kooperatifleri ile halkımızı enerjiye ortak edeceğiz” dedi.

Ahmet Akın merakla beklenen Ayvalık Belediye Başkan Adayının kim olacağının da yakın zamanda açıklanacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir