Çevre mücadelesi Ayvalık’ı birleştirdi!

Ayvalık Çevre Koruma Derneği ve Ayvalık Kent Konseyi’nin “Ayvalık’a sahip çıkalım” çağrısına dernek ve sivil toplum örgütünden yanıt geldi. Uzun zamandır çözülemeyen kanalizasyon ve arıtma sorunu ve Altınova Sahili’nde denizden maden çıkarmak isteyen şirkete karşı yapılacak açıklamalara çok sayıda sivil toplum örgütü katılma kararı aldı.

Ayvalık Çevre Koruma Derneği ve Ayvalık Kent Konseyi tarafından yapılan çağrıda “Ayvalık UNESCO yolunda ilerleyen bir kenttir. Buna rağmen kentimizde kanalizasyon ve arıtma sorunu bir türlü çözülememiştir. Böyle bir süreç yaşayan bir kente yakışmıyor. Yıllardır çözülemeyen bu sorunla uğraşırken bir de denizimizden maden çıkarmaya çalışıyorlar. Ayvalık’ı, doğamızı, denizimizi korumak isteyen herkesi yapacağımız iki etkinliğe de bekliyoruz” dendi.

Yapılan çağrıya Ayvalık’taki dernek ve sivil toplum örgütlerinin olumlu yanıt verip etkinliklere katılma kararı alması ise “Çevre mücadelesi Ayvalık’ı birleştirdi” şeklinde yorumlandı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Ayvalık Çevre Koruma Derneği ve Ayvalık Kent Konseyi “Doğamıza, denizimize ve Ayvalık’a sahip çıkalım” diyerek iki ayrı eyleme çağırıyor. 5 Haziran Salı günü saat 11.00’da BASKİ önünde basın açıklaması ile Ayvalık’ta yıllardır çözülemeyen Kanalizasyon ve arıtma sorununun acilen çözüme kavuşturulması için Sivil Toplum Örgütlerinin Başkanları ile birlikte ilgili kuruma bir kez daha dilekçe verilecek. Aynı gün saat 17.00’da ise Altınova SSK Sahil Sitesi’nde denizden maden çıkarılmasına karşı basın açıklaması yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir