Ayvalık’ta Cumhuriyet ve Atatürk satışa çıktı-Gazete Red

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi Belediye Başkanlığı’nın borçları nedeniyle gelen haciz işlemi kararıyla Ayvalık Cumhuriyet Meydanı satılığa çıkarıldı!

Gazete Red’in haberine göre Ayvalık Belediyesi borçlarından dolayı Cumhuriyet Meydanı’ndaki büfe ve kafeteryaların olduğu alanı satılığa çıkarmış. Bahsi geçen alanda Atatürk heykeli de bulunuyor.

CHP’li Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gencer önderliğinde açık artırmayla satışa çıkarılan Cumhuriyet Meydanı’na ait tüm akarlar “işbu belge ile” resmi olarak alıcının dikkatine sunuldu! Meydanda Atatürk heykeli de var!

Üsküdar Belediyesi’nin vergi borçları nedeniyle mülkiyeti kendisine ait olan Çengelköy’deki Güzeltepe Birlik Cami’ni vergi borcuna mahsuben 29 milyon 732 bin 950 TL bedel üzerinden Maliye Hazinesi’ne devretmesi üzerine aldığı karar tartışmaya neden olurken, CHP karara itiraz etmişti. Hatta CHP’li Meclis üyesi Nezih Küçükerden, “Üsküdar’da cami satmaya devam ediyorlar. Üsküdar Belediyesi borçlarına karşılık bir camiyi daha satarak geçmişten gelen geleneğini sürdürdü” diye olaya tepki göstermişti.

Şimdi halka ait Ayvalık Meydanı’nı ve içindeki Atatürk heykelini satışa çıkaran CHP’li Belediye Başkanı Rahmi Bey’in bu acayip kararına CHP’nin vereceği tepki merak ediliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir